Czarno to widzę. Czarno i głodno

Miotła powyborcza zamiata. Nowym wojewodą podlaskim jest Jacek Brzozowski, od lat związany z Platformą Obywatelską. W chwili, gdy piszę tego bloga nie wiadomo jeszcze kto będzie pełnił funkcję wicewojewody. Wiadomo, że ma być dwóch wicewojewodów, a nawet możliwe, że dwie wicewojewodziny. Z różnych stron dochodzą wieści, że łupem podzielą się Trzecia Droga z Lewicą. A to by oznaczało, że na łaskę i zasiadanie w glorii chwały nie zasłużył łomżyniak Maciej Borysewicz.

O przymiarkach Macieja Borysewicza do objęcia fotela wicewojewody podlaskiego mówiono w wielu kręgach, w tym zbliżonych do struktur decyzyjnych PO. Pisaliśmy o tym na naszym blogu 27 listopada w tekście “Maciej Borysewicz wicewojewodą podlaskim?”    

O wiele dalej poszły lokalne struktury Platformy Obywatelskiej w mieście, które mocą uchwały jednogłośnie rekomendowały właściwym organom Borysewicza na wojewodę podlaskiego. Uchwała, uchwałą, rekomendacja, rekomendacją, a życie swoje bajki pisze. Chociaż może bardziej pasowałoby – a Białystok swoje bajki pisze, a o dumnej z położenia na północno-wschodnim Mazowszu Łomży, słowem nie wspomni. I coś mi się wydaje, że tak to już zostanie.

A mam tu na myśli pytania dalej idące i zataczające szersze kręgi. Czy w podobnym tonie będą postrzegane potrzeby miasta na szczeblu centralnym? Zwolennicy koalicji dzierżącej dziś władzę liczą, ba nawet głośno o tym mówią, że teraz to Łomża dopiero odetchnie. Obym był złym prorokiem, ale moim zdaniem nie. I to nie prawda, że rude to wredne, a łysym też nie wiara. Nie oto chodzi. Chodzi o to, że w obecnym rozdaniu, to Łomża ma niewiele atutów. Jak wcześniej pisałem Łomża jest uboższym krewnym takich miast w najbliższym regionie jak Zambrów (ma posła i senatora, w dodatku poseł jest wiceministrem), Grajewo (ma dwóch posłów, co prawda jeden jest spod Grajewa, ale to to samo) czy Czyżew (ma posła i senatora). O sąsiedniej Ostrołęce nawet nie wspomnę.

Ryzykując porównanie tej sytuacji do suto zastawionego stołu i jednocześnie ogarniając wzrokiem szerszą perspektywę, Łomżę w gronie dopuszczonych do pańskiego stołu widzę, przykro to pisać, w roli talerzyka, na który jeżeli coś spadnie, to może kawałek siódmej przystawki do dania głównego. Oby nie była to siódma woda po kisielu. Obawiam się, że osoba pani poseł z Koalicji Obywatelskiej z Łomży niewiele tu zmieni.  

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

10 komentarzy

 1. Obiektywny
  21 grudnia, 2023
  Reply

  Co wybrali, to będą mieli, ….. czyli kamieni kupa. Gratuluję

 2. 123
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Nie głupi chłopak, ale opcję wybral najgorszą z możliwych. Platforma obywatelska wywiezie nas na manowce, historia nas nie nauczyła i zatacza koło. Dlaczego? Bo nie uczymy się na błędach. Chwała Chrześcijańskiej Polsce!

 3. 12377
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Nie głupi chłopak, ale opcję wybral najgorszą z możliwych. Platforma obywatelska wywiezie nas na manowce, historia nas nie nauczyła i zatacza koło. Dlaczego? Bo nie uczymy się na błędach. Chwała Chrześcijańskiej Polsce!

 4. waclaw
  22 grudnia, 2023
  Reply

  borysek mily ale jeszcze musi poczekac…

 5. prawda
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Borysek do emerytury bedzie dalej sprzatal

 6. przedsiebiorca
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Ten borysewicz tylko na budowe duzy mis

 7. Anonim
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Radny Borysewicz ale wstyd, Serdynski cie wykiwał.

 8. lomzanin
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Smrod zostawił w MPWiK a teraz w całej Łomży to radny Borysewicz

 9. Stary PiS
  22 grudnia, 2023
  Reply

  Radny Serdynski miał załatwic radnemu Borysewiczowy stanowisko wojewody a tu nic ,taki chody ma u Tuska ha ha…..

 10. piotrowski
  23 grudnia, 2023
  Reply

  piotrus i alicja zostali rozegrani przez jacka 🙂 brawo to prawdziwa siła po w lomzy…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *