Jaka jest Łomża? Przyjazna, czy nie?

To zależy o co pytamy. Jeżeli zadamy pytanie – Czy Łomża jest przyjazna? Odpowiedź bez zastanowienia nasuwa się sama – tak, Łomża jest przyjazna. Jeżeli natomiast zapytamy – Czy „Przyjazna Łomża” jest przyjazna? To w kontekście wydarzeń, jakie miały miejsce na styczniowej sesji Rady Miasta odpowiedź już tak optymistyczna nie jest.

Chodzi o głosowanie nad przyjęciem budżetu miasta na ten rok i zachowanie się radnych z klubu „Przyjazna Łomża”. Klub tworzą czterej radni: Dariusz Domasiewicz, Wojciech Michalak, Zbigniew Prosiński i Andrzej Korytkowski. Cała czwórka nie zgadzała się z projektem budżetu przedstawionym po poprawkach przez prezydenta miasta, ale tylko jeden – Zbigniew Prosiński wstrzymał się od głosu. Pozostali zagłosowali za tym, żeby to Regionalna Izba Obrachunkowa nakreśliła Łomży budżet. Czy to przyjazne zachowanie? Czy klub z takim działaniem może aspirować do nazwy „Przyjazna Łomża”? Śmiem wątpić.

Tymczasem do grona wątpliwych przyjaciół Łomży dołączyła jeszcze trójka radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. To: Agnieszka Białobrzewska, Marianna Jóskowiak i Tadeusz Kowalewski. Oni także woleliby aby to RIO decydowało o Łomży. Nawiasem mówiąc ostatnio na blogu pojawił się wpis o tym, że listy kandydatów na radnych do Rady Miasta z list Prawa i Sprawiedliwości są już gotowe. Ciekawe, czy ze wspomnianej trójki ktoś tam się znalazł, czy może jednak nie. Każda wersja będzie zaskoczeniem. Jedna pozytywnym, druga nie. Jak sądzisz Drogi Czytelniku – która może być która?

Puentując wracam do pytania – Czy Łomża jest przyjazna? Tak! Czy „Przyjazna Łomża” jest przyjazna…?

Fot. lomza.pl

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

11 komentarzy

 1. Mieszkaniec
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Na taki budżet który zawiera 29 milionów kredytu i powiększa i tak już gigantyczne zadłużenie miasta też bym zagłosował przeciw. Ale wiadomo rok wyborczy. Zastaw się i postaw się

 2. No tak
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Przyjazna Łomża nie jest przyjazna. w mojej ocenie same frazesy, zero konkretów, z czym do ludzi ? Z pustymi obietnicami ? Nie oszukujmy się oni chcieli żeby RIO uchwaliło budżet BO SAMI NIE OFERUJĄ NIC CIEKAWEGO I NIE UMIELIBY ZREALIZOWAĆ OBIETNIC CHRZANOWSKIEGO. Woleliby po najniższej linii oporu działać, nie narobić się, nie główkować, nie starać się i nie ryzykować swojego Domasowego imienia.

 3. Jan
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Chrzanowski zrealizował najtrudniejsze rzeczy w Łomży, które każdy poprzednik bał się ruszyć. Więc jeżeli zrobił aż tyle, to w 10000% jestem przekonany, że poradzi sobie dalej i na to liczę. To mój kandydat na Prezydenta – Mariusz Chrzanowski

 4. Bobek
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Przez ostatnie 9 lat Łomża się bardzo zmieniła , ulice, piękny park JP2, dworzec, blok socjalny, remonty kamienic, Hala kultury, filharmonia. Miasto zielone, które goni naprzód. Są koncerty, rozrywka. A kredyty to normalna rzecz przy rozwoju i postępie , majątek miasta się zwiększa..

 5. Piotruś Ka
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Zgadzam się z komentarzami powyżej.Chrzanowski nie bal się trudnych inwestycji i dziś Łomża nie jest zapyziała

 6. franz
  30 stycznia, 2024
  Reply

  tylko pis tam są prawdzi radni…glosuję na chrzana i radnych pisu

 7. xxx
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Jakie 29 mln??? MIESZKAŃCU za wprowadzanie w blad i podawanie nieprawdziwych informacji mozesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

 8. aż strach
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Może to ekonomia domana ?

 9. truskawka
  30 stycznia, 2024
  Reply

  Hahaha coś kiepsko porachował

 10. Janek
  31 stycznia, 2024
  Reply

  Pani juśkowiak zrobi wszystko aby ratować córunię przed wywaleniem. Gdzie taki fachowiec z polecenia mamy znajdzie fuchę.

 11. Mieszkaniec
  31 stycznia, 2024
  Reply

  Chodziło o 19 milionów kredytu, literówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *