Prezydent z silnym poparciem

Nie będę ukrywał, że tego się spodziewałem. Zarówno tego, że prezydent Mariusz Chrzanowski otrzyma na czerwcowej sesji wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok, a sprawozdanie finansowe za rok ubiegły będzie zatwierdzone, ale także tego, że będzie musiał zmierzyć się z szeregiem pytań, żeby nie użyć innego sformułowania, ze strony niedawnego kontrkandydata w wyborach na prezydenta miasta, radnego Dariusza Domasiewicza.

Chyba nie byłem w tych przewidywaniach jedyny. A co więcej, myślę, że to możemy już nazwać elementem dyżurnym każdej sesji i tylko wyjątkowo odgrywanym jednorazowo. Częściej wielorazowo. Nie przypadkiem piszę „odgrywanym” bowiem od klasycznego dramatu czy nawet tragedii tę scenkę rodzajową odróżnia jedynie brak jedności czasu. Pozostałe dwie jakby były na miejscu.

Ale do rzeczy, a ta tyczy się debaty po przedstawieniu przez prezydenta Chrzanowskiego najbardziej istotnych fragmentów raportu o stanie miasta za 2023 rok. Raport raportem, a radny Domasiewcz miał swoją listę pytań. Nie będę opisywał z dokładnością szwajcarskiego zegarka przebiegu dyskusji między radnym a prezydentem, a momentami nawet i dwoma jego zastępcami. Zainteresowanych przebiegiem odsyłam na stronę www.lomza.posiedzenia.pl (zakładka transmisja i dalej archiwum).

Chodzi o to, że jakby nie było i co by nie było, to musimy liczyć się z tym, że mimo powołania w struktury rady szeregu komisji tematycznych, to show propagandowo-populistycznego ze strony radnych tak zwanych opozycyjnych nie ominiemy. Taki live. Są kamery można się pokazać i namieszać choć troszkę. Może zrobi to na kimś większe wrażenie?

Na większości zebranych na sesji radnych, a początkowo obecni byli wszyscy, wrażenia to większego nie zrobiło. Zarówno za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania, jak i za absolutorium i zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za ubiegły rok głosowało szesnaścioro radnych. W ujęciu arytmetycznym to ponad 69%. Więcej niż frekwencja wyborcza w którymkolwiek okręgu wyborczym w Łomży, poza szpitalem. Tam uprawnionych do głosowania były 43 osoby, głosowało 30. To 69,7%. 

          

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Jeden komentarz

  1. stypa
    22 czerwca, 2024
    Reply

    fajny portal tylko czemu tak zadko artykuly????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *