„Akcja zima” na ulicach Łomży

24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu trwają dyżury w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które odpowiada między innymi za zimowe utrzymanie dróg w mieście.

W ciągłej dyspozycji jest sztab ludzi i sprzęt. Wszystko po to, by w razie potrzeby móc szybko reagować na skutki pogarszającej się pogody. A ta, od połowy listopada, nie rozpieszcza. W Łomży służby miejskie mają do odśnieżania 130 kilometrów ciągów jezdnych. Do tego trzeba doliczyć także ciągi piesze. Gdy opady śniegu są ciągłe, praca trwa praktycznie bez przerwy. Zmieniają się tylko ekipy.

MPGKIM zgromadził konieczne ilości soli drogowej (ponad 1 000 ton) i  piasko-soli (około 360 ton). Najtrudniejsze sytuacje na ulicach są w tak zwanych porannych i popołudniowych godzinach szczytu tj. między 7:00 a 9:00 i 15:00 a 17:00. Stąd apel do wszystkich tych, którzy nie muszą w tym czasie się przemieszczać, o pozostanie w domach.

W związku z akcją zima MPGKiM uruchomiło telefon alarmowy, jego numer to: 881 094 044.

Fot. MPGKiM ZB Łomża

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *