Maciej Borysewicz wicewojewodą podlaskim?

Coraz częściej z kręgów zbliżonych do struktur decyzyjnych Koalicji Obywatelskiej słychać głosy, że radny Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz może zostać powołany na stanowisko wicewojewody podlaskiego.

Po wyborach parlamentarnych, jakie miały miejsce 15 października br. należy się spodziewać zmian, począwszy od zmian w rządzie, po zmiany na stanowiskach wojewodów i wicewojewodów. Kiedy? Jest to tylko kwestia czasu. Maciej Borysewicz, jak mówią osoby z jego otoczenia, nie ukrywa, że jest zainteresowany takim rozwojem sytuacji.

Borysewicz z wykształcenia jest prawnikiem. W jego dossier zawodowym możemy przeczytać: wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (obecnie Akademia Łomżyńska), kierownik Wydziału Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, kierownik Działu Obsługi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

Maciej Borysewicz legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem samorządowym. Te zdobywał zasiadając nieprzerwanie od 2006 roku w Radzie Miejskiej Łomży. Łącznie cztery kadencje. W latach 2010 – 2014 piastował funkcję przewodniczącego Rady, natomiast w części obecnej kadencji – wiceprzewodniczącego Rady, z której to funkcji został odwołany 23 lutego 2022 r.

Maciej Borysewicz politycznie związany jest z Platformą Obywatelską. Do tej pory dwukrotnie – bezskutecznie – z ramienia tej partii kandydował w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP. Było to w latach 2011 i 2019. W obu przypadkach nie uzyskał mandatu posła, zdobywając w pierwszym przypadku 5785 głosów, w drugim – 6104 głosy.

Ostatnim wicewojewodą z Łomży był Wojciech Dzierzgowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Było to w latach 2008-2015.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *