Długi radnych Łomży. Domasiewicz liderem, Korytkowski drugi

Dwadzieścia trzy miejsca w Radzie Miejskiej czekają. Kto je zajmie? Zdecydujemy 7 kwietnia. Status radnego to swego rodzaju nobilitacja, ale i zobowiązanie. Zobowiązanie do pracy na rzecz społeczności lokalnej, często kosztem własnego czasu wolnego, który można byłoby spożytkować bardziej osobiście, w gronie rodziny czy przyjaciół. Za tę pracę radni otrzymują dietę. To normalne. Jej wysokość to przedział w granicach od około 15.000,- zł. do około 17.000,- zł. rocznie. Niby niewiele za tak odpowiedzialne zajęcie, jak radzenie i decydowanie o 60-tysięcznym mieście. Ale zawsze jednak.

Wokół diet radnych nie raz toczono dyskusje. Za niskie. Za wysokie, Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niektórzy radni stoją na stanowisku, że dieta za pracę w radzie to skórka za wyprawkę. A tymczasem dla niektórych to jednak łakomy kąsek, którym można wypoziomować domowy budżet, pomniejszony o należne z tytułu zadłużenia raty kredytowe.

Ile wynosi zadłużenie radnych miejskich Łomży? Ponad 1.900.700,- zł (słownie: jeden milion dziewięćset tysięcy siedemset złotych) i 4.846,- CHF (słownie: cztery tysiące osiemset czterdzieści sześć franków szwajcarskich) – na tyle opiewa zadłużenie radnych miejskich według ostatnich oświadczeń majątkowych, czyli za rok 2022. W oświadczeniach majątkowych ujawniono kwoty zadłużenia powyżej dziesięciu tysięcy złotych.

Nie wszyscy radni mają zobowiązania finansowe. Takich jest dziesiątka. Ale kwoty zadłużenia nie możemy podzielić po równo. Rekordzista ma dług w wysokości 802.704,-zł, to lider Przyjaznej Łomży i kandydat na prezydenta Dariusz Domasiewicz. To około 42% ogółu zadłużenia radnych. Dieta radnego może być pewną pokusą, a uposażenie, dajmy na to prezydenta miasta, jeszcze większą, by kandydować.Drugie miejsce na podium zajął Andrzej Korytkowski, także z Przyjaznej Łomży, z kwotą zadłużenia 250.000,- zł. Trzynaścioro radnych miejskich nie wykazało zobowiązań finansowych powyżej 10 tys.zł. Dokładne dane, kto, komu i ile, dostępne są na stronach BIP Urzędu Miejskiego.      

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

7 komentarzy

 1. Kawa
  28 lutego, 2024
  Reply

  Domasiewicz startem na prezydenta szykuje skok na kasę? Cienka ta Przyjazna Łomża cienka i zadłużona

 2. pis bankrut
  28 lutego, 2024
  Reply

  ten portal to dno, wiekszosc ludzi ma kredyty, moze rozlicz i prezydenta co w naszym imieniu milionow nabral redaktorze towarzyszu

 3. koleżanka Tomka
  28 lutego, 2024
  Reply

  W 2020 roku; seniorzy na szkoleniu u Wróblewskiego opracowali pomysł Centrum Aktywności Seniora i nawet doszło do dyskusji Pan prezydent nie był zainteresowany.

 4. grubasek
  28 lutego, 2024
  Reply

  tomku przestan pisac bzduru…..opracowali pomysl….grunt to ten pomysl zrealizowac…moze sobie powiem zrobcie pendolino..za pare lat zrobi to prezydent obojetnie jaki bedzie i co ha to zrobilem???!!!w 2021 miasto to zglosilo xentrum seniorow…tomku przestan wylewac zale w necie miej jaja…nie wygrales konkursu na naczelnika wks bo stypulkowski stwierdzil,ze niestety nie to funkcję i teraz wylewasz swoj jad…..jeszcze od Stypulkowskiego musisz się duzo uczyc

 5. Kredyt ma niemal każdy
  29 lutego, 2024
  Reply

  Przecież obecny prezydent też spłaca kredyt (550.000 zł wg oświadczenia za 2022 rok, bo za 2023 jeszcze nie są złożone). Zastępca- ponad 516.000 zł kredytu.
  Większość ludzi spłaca jakieś kredyty hipoteczne. To można napisać, że łącznie prezydenci są zadłużeni na ponad milion złotych (na dwóch, a nie na 23 jak radni). Ale jaki to ma sens?

 6. Obywatel
  1 marca, 2024
  Reply

  Już jak macie głosować na radnych to wybierajcie ludzi którzy coś zrobił dla miasta i dla mieszkańców tych którzy działają i chcą działać dla nasz Wszystkich bo patrząc na obecnych radnych to siedzą tu chyba tylko dla diety połowa przez 5 lat nic nie zrobiła ze swoich obietnic wyborczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *