Komisje obdzielone. Wątpliwości przy Tarce

Na jutrzejszej sesji ma dojść do powołania komisji stałych rady miejskiej. To będzie najprawdopodobniej formalność, bo karty zostały już wcześniej rozdane

Inauguracyjne posiedzenie sprzed ponad dwóch tygodni przyniosło rozstrzygnięcia w postaci wyboru prezydium Rady Miejskiej. I choć chwilami nie było „łatwo i przyjemnie”, to obyło się bez niespodzianek. Funkcjami podzieliły się kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydencki Mariusza Chrzanowskiego. Przewodniczącym został Wiesław Grzymała, a jego zastępcą Leszek Konopka.

Teraz ma być podobnie, aczkolwiek zadanie ma wymiar trochę innego kalibru. Od czego w końcu są negocjacje, a ich sztuką jest wypracowanie stanowiska odpowiadającego dla obu stron. A rozmawiano już od dłuższego czasu i ten konsensus miał być osiągnięty. Z moich informacji wynika, że pięciu przewodniczących komisji będzie miał PiS, a czterech klub urzędującego prezydenta.

Tak, słuszne spostrzeżenie – brakuje tu Platformy Obywatelskiej, która wprowadziła pięciu radnych i ma w końcu wiceprezydenta Łomży Piotra Serdyńskiego. Na pewno by chcieli usiąść do tego brydża, ale sęk w tym, że mają zakaz wchodzenia w jakiekolwiek relacje z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Oto moje typy na przewodniczących:

Komisja Finansów i Skarbu Miasta, Mariusz Tarka (PiS)

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Piotr Modzelewski (PiS)

Komisja Edukacji i Kultury, Krzysztof Sychowicz (PiS)

Komisja Rewizyjna, Piotr Chmielewski (PiS) 

Komisja Sportu, Turystyki i Rekreacji, Adrian Gołaszewski (PiS) 

Komisja Gospodarki Komunalnej, Waldemar Cieślik  (Klub Radnych MCh)

Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, Andrzej Grzymała (Klub Radnych MCh)

Komisja Bezpieczeństwa, Marcin Dębek (Klub Radnych MCh)

Komisja Spraw Społecznych i Zdrowia, Andrzej Wojtkowski (Klub Radnych MCh)

Z tego co wiem wszystko jest właściwie dogadane, a najwięcej wątpliwości miało być przy obsadzie przewodniczącego Komisji Finansów i Skarbu. Podobno radnego Tarki nie chcieli poprzeć sami partyjni koledzy. Zobaczymy co się wydarzy jutro.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

2 komentarze

 1. Kamil
  22 maja, 2024
  Reply

  Co za bzdury, ktoś próbuje grać albo mieszać. 13 jest pewna

 2. Magdalena
  22 maja, 2024
  Reply

  Tarka to jeden z najlepszych radnych, ludzi jakich poznałam. Nigdy jeszcze nikomu nie odmówił pomocy. A jego sytuacja rodzinna to tylko mogę mu współczuć, że tyle lat dał sobą manipulować. Przecież on ciągle w pracy a zawsze mało i mało. Trochę znam tą kierowniczkę z mpwiku. Jej współpracownicy mogliby więcej o niej powiedzieć. Mariusz głowa do góry. Na pewno znajdziesz kogoś normalnego tylko potrzeba czasu. Przyjaciele są z Tobą. Na osiedlu masz jak wiesz nasze poparcie i wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *