Konwencja wyborcza prezydenta Chrzanowskiego z rozmachem

To było wydarzenie, jakiego w Łomży jeszcze nie było. Prezydent Mariusz Chrzanowski i jego komitet wyborczy zorganizowali wręcz wzorcową konwencję wyborczą. Sala w kinie Millenium ledwo mogła pomieścić mieszkańców miasta, którzy przyszli, aby bezpośrednio zapoznać się z programem wyborczym Mariusza Chrzanowskiego, który ubiega się o trzecią kadencję na fotelu prezydenta miasta. Nie zawiedli się. Ale do tego prezydent Mariusz Chrzanowski zdążył łomżan przyzwyczaić.

W przedstawionym przez niego programie wyborczym znajdziemy praktycznie odniesienie się do wszystkich aspektów życia społeczno- gospodarczego w mieście, a jego trzon stanowią filary: rodzina, klimat, kultura, sport, przedsiębiorczość. Prezentacja programu nie była tylko rzucaniem populistycznych haseł ku pokrzepieniu serc i zdobyciu głosów wyborców, z czego dają się poznać kontrkandydaci, ale rzeczowym rozwinięciem prezentowanych punkt po punkcie zadań do wykonania.

W zasadzie na wyróżnienie zasługuje każdy punkt programu. Tych jest naprawdę wiele. Przytoczę tylko kilka bezpośrednio odnoszących się np. do rodzi:  kontynuacja samorządowego becikowego w wysokości minimum 1500 zł, nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach, powstawanie mieszkań komunalnych w wyremontowanych kamienicach oraz wejście w życie Łomżyńskiej Karty Mieszkańca, dzięki której jej posiadacze będą mogli korzystać od lipca z darmowej komunikacji.

Z planowanych inwestycji miejskich warto zaznaczyć zakładane remonty ponad 40 ulic, chodników i doświetlanie kolejnych przejść dla pieszych, budowę Mediateki, powstanie Międzypokoleniowego Domu Seniora, rozbudowę bulwarów nadnarwiańskich, zagospodarowanie wieży ciśnień, rozwijanie i modernizowanie bazy sportowej.

Na poczesnym miejscu jest potrzeba otwierania się Łomży na zewnętrznych inwestorów, generujących miejsca pracy i wpływy do budżetu. Mariusz Chrzanowski planuje udział miasta w targach gospodarczych organizowanych we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, tzw. złoty trójkąt przedsiębiorczości na linii samorząd-kształcenie zawodowe/uczelnie-biznes oraz pozyskanie i uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych.

Wymieniać można byłoby jeszcze długo, ale co najistotniejsze, prezydent Chrzanowski wie skąd na te działania pozyskać finanse bez oszczędzania na mieszkańcach. Na realizację przedsięwzięć zamierza pozyskać ponad 420 milionów zł ze środków zewnętrznych – rządowych, unijnych, czy współpracy międzynarodowej np. Funduszy Szwajcarskich.

Na konwencji przedstawieni zostali też kandydaci na radnych Rady Miejskiej z KWW Mariusza Chrzanowskiego. Oto oni:

Okręg 1 – Andrzej Grzymała, Marek Borawski, Karolina Jałbrzykowska-Szabłowska, Henryka Dąbrowska, Regina Kijewska, Małgorzata Bernatowicz, Krzysztof Cieśliński

Okręg 2 – Ireneusz Waldemar Cieślik, Wojciech Klimaszewski, Małgorzata Brzezińska,

Angelika Obrycka, Marcin Łebkowski, Marta Wojewoda, Jarosław Kaja.

Okręg 3 – Mariusz Chrzanowski, Marcin Dębek, Ewa Joanna Jaworowska, Zofia Klawinowska, Amadeusz Juliusz Szeligowski, Ewa Katarzyna Czetwertyńska, Marta Kopeć, Robert Wierciszewski, Marcin Grodzki.

Okręg 4 – Andrzej Wojtkowski, Leszek Andrzej Konopka, Izabela Nowakowska-Nerowska, Robert Grzymała, Maria Katarzyna Chojnowska, Marcin Dziekoński, Roksana Beata Zakrzewska, Piotr Pawłowski.

Fot. Facebook

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

7 komentarzy

 1. Klimas
  11 marca, 2024
  Reply

  Bez szału, nie słodźcie sobie bo w samozachwyt wpadniecie. Klany rządziły i nie widać żadnych zmian. Śmieszne to i zarazem straszne, że nic się nie zmieni przez następne lata. Emeryci są wystawiani na jedynkach a młodzi na końcu

 2. ggg
  11 marca, 2024
  Reply

  rewelacyjna konwencja,profesjonalna

 3. grubasek
  11 marca, 2024
  Reply

  Najlepsza konwencja ,jaka bylo w Lomzy nawet PO i Pis takiej nie zrobili i nas

 4. grzes
  11 marca, 2024
  Reply

  suuper kandydaci

 5. pisior
  11 marca, 2024
  Reply

  rewelacyjna konwencja moja druzyna

 6. Korytek
  11 marca, 2024
  Reply

  Taniluk nie słodź , napisałem powyżej. Stare leśne dziadki są jedynkami a młodzi na końcu.

 7. wyborca
  12 marca, 2024
  Reply

  Drużyna Chrzanowskiego najlepsza. Życzę zwycięstwa Prezydentowi Chrzanowskiemu w pierwszej turze i jak najwięcej radnych z jego KWW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *