Łomża bez marszałka

Pierwsza w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego przypomniała starą prawdę, że w polityce nie ma rzeczy niemożliwych. Pewne swojej mocy Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło do sejmiku piętnaścioro radnych, czyli połowę, za sprawą dwójki radnych – Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego, którzy zmienili front i zatańczyli w rytm muzyki Platformy Obywatelskiej i Trzeciej Drogi, straciło grunt pod nogami.

Obserwując transmisję z sesji wielu przecierało oczy ze zdumienia. PiS miał atuty w ręku, a dał się rozłożyć na łopatki. Nie dość, że nie doprowadził do ścisłej współpracy ze Stanisławem Derehajło z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, co gwarantowałoby większość w sejmiku, to jeszcze dał sobie podebrać dwoje radnych. Bo, nie oszukujmy się, tak to wygląda.

PiS stracił władzę w sejmiku, a Łomża wicemarszałka. I żadna to pociecha , że w pięcioosobowym zarządzie województwa w roli jednego z dwóch jego członków, zasiądzie Jacek Piorunek, lider łomżyńskiej listy PO do sejmiku. Członek to, nie przymierzając, tylko członek, grzecznościowo jedynie tytułowany wicemarszałkiem.

To nie będzie jego debiut. Piorunek w tej roli już występował, szału raczej nie było, a późniejsze starania wicemarszałka Marka Olbrysia, jego skuteczność w pozyskiwaniu funduszy dla Łomży i regionu łomżyńskiego, pokazały rzeczywistą (wice)marszałkowską moc sprawczą.

Obawiam się, że w takim rozdaniu, jakiego jesteśmy świadkami, Łomża niestety będzie zaszeregowana jako miasto mniejszej kategorii niż na to zasługuje. Obym nie miał racji…

Fot. UMWP

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

2 komentarze

 1. grzesiek
  9 maja, 2024
  Reply

  ale za to z członkiem…..

 2. ss
  11 maja, 2024
  Reply

  czemu tu tak mało artykułów?fajny blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *