Bez niespodzianek. Grzymała i Konopka w prezydium Rady Miejskiej

Tak jak przewidywaliśmy Wiesław Grzymała i Leszek Konopka pokierują pracą łomżyńskiej Rady Miejskiej w nowej kadencji. Pierwszy jako przewodniczący, drugi jako jego zastępca. Choć nie obyło się bez małego tąpnięcia.

Przewodniczącego rady wybierano dwukrotnie. Za pierwszym razem Wiesław Grzymała był jedynym zgłoszonym kandydatem. W głosowaniu tajnym, na 23. radnych, poparło go 11. radnych, 9. było przeciw, 3 głosy były nieważne. To o jeden głos poparcia za mało. Przy wyborze, jak i przy odwołaniu przewodniczącego, stosuje się zasadę bezwzględnej większości głosów.    

Wobec braku rozstrzygnięcia w pierwszym głosowaniu, radni podjęli drugą próbę. Tym razem zgłoszono dwie kandydatury: ponownie Wiesław Grzymałę i Edytę Śledziewską. Decyzją większości, przy 13 głosach poparcia, przewodniczącym został Grzymała. Na Śledziewską głosowało 7. radnych, 3. wstrzymało się od głosowania.

Leszek Konopka był jedynym zgłoszonym kandydatem na wiceprzewodniczącego rady. Głosowało na niego 15. radnych, 8. było przeciwnych. Zanim dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, ślubowanie złożyli prezydent Mariusz Chrzanowski, a następnie wszyscy radni rozpoczętej kadencji.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

2 komentarze

 1. Grzesiu
  6 maja, 2024
  Reply

  brawo Wieslaw nadzieją ba lepszy PiS w Lomzy

 2. stypa
  7 maja, 2024
  Reply

  Wieslaw Kochamy Cię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *