Mieszkańcy nie chcą „Mediateki” w Parku JP II

Do przewodniczącego Rady Miasta Wiesława Grzymały wpłynęła petycja, podpisana przez 160 mieszkańców bloków sąsiadujących z parkiem Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Autorzy pisma nie zgadzają się na budowę w sąsiedztwie parku “Książnicy Łomżyńskiej”, tzw. Mediateki. Ich zdaniem park i jego okolice powinny służyć przede wszystkim rekreacji i wypoczynkowi. Za budową mediateki przy parku opowiadają się radni, którzy są przeciwni aby inwestycję zrealizować w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Długiej.

W piśmie do przewodniczącego Rady mieszkańcy piszą m.in.: z niepokojem spoglądamy na zaproponowaną lokalizację przez niektórych radnych. Uważamy, że to nie jest miejsce do tworzenia takich inwestycji. Park powinien być miejscem zieleni, zachowywać funkcje rekreacji i odpoczynku dla odwiedzających go osób. Nie chcemy tzw. betonozy, która ingerowałaby także w krajobraz tego miejsca i zakłócała widok z okien okolicznym mieszkańcom.

W dalszej części petycji mieszkańcy zgadzają się aby teren, jaki jest do zagospodarowania przy ul.Katyńskiej, przeznaczyć na budowę elementów małej architektury służących rekreacji. Taki pomysł mają władze miasta. Tym bardziej wydaje się to być słuszne, gdyż od lat teren wokół parku kojarzy się z rekreacją. Wiosną, latem i do późnej jesieni organizowane są tam różnego rodzaju rozgrywki sportowe, natomiast zimą jest tam lodowisko.

Treść pisma w całości:

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się głosy dotyczące budowy „Mediateki – Książnicy Łomżyńskiej” na działce przy ul. Katyńskiej, w sąsiedztwie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Z niepokojem spoglądamy na zaproponowaną lokalizację przez niektórych radnych. Uważamy, że to nie jest miejsce do tworzenia takich inwestycji. Park powinien być miejscem zieleni, zachowywać funkcje rekreacji i odpoczynku dla odwiedzających go osób. Nie chcemy tzw. betonozy, która ingerowałaby także w krajobraz tego miejsca i zakłócała widok z okien okolicznym mieszkańcom.

Dlatego słusznym wydaje się być pomysł zaproponowany przez władze miasta, zakładający budowę na działce elementów małej architektury przeznaczonej na rekreację.

Jako mieszkańcy Łomży stanowczo sprzeciwiamy się powstaniu Książnicy Łomżyńskiej w obrębie Parku Jana Pawła II, nie jesteśmy przeciwni natomiast samej idei tej inwestycji, którą uważamy za jak najbardziej słuszną.W załącznikach dołączamy podpisy mieszkańców pod sprzeciwem budowy Książnicy Łomżyńskiej przy ul. Katyńskiej.

Na realizację inwestycji miasto ma 9,5 mln euro. Mediateka ma być gotowa do 2027 roku.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *