Nowa Rada Miejska – wygrani i przegrani

Radni Łomży kolejnej kadencji wybrani. Ponad połowa z nich będzie kontynuowała pracę w samorządzie lokalnym. Dla jedenaściorga z nich, a w sytuacji, gdy wiceprezydentem pozostanie Piotr Serdyński, na co się zanosi, to nawet dla dwanaściorga z wybranych będzie to nowe wyzwanie. Wówczas tak zwanych „świeżaków” ogółem będzie o jednego więcej.    

Na kolejną kadencję mandat zaufania społecznego otrzymali: Ireneusz Cieślik, Dariusz Domasiewicz, Andrzej Grzymała, Wiesław Grzymała, Wojciech Michalak, Krzysztof Sychowicz, Piotr Serdyński, Edyta Śledziewska, Mariusz Tarka i Andrzej Wojtkowski. Grono to uzupełni najprawdopodobniej Marcin Dębek, który zasiądzie w miejsce prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Nowi radni to: Piotr Modzelewski, Karol Sztejno, Ewa Chludzińska, Marcin Mieczkowski, Anna Najda, Marek Kisiel, Adrian Gołaszewski, Piotr Chmielewski, Marek Szynkiewicz, Leszek Konopka i Milena Siok. Miejsce Piotra Serdyńskiego w radzie, w przypadku dalszej jego pracy u boku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w roli wiceprezydenta, zajmie najprawdopodobniej Hubert Norowski.

Wymienione grono możemy zaliczyć do wygranych. Czy pozostałych kandydujących możemy nazwać przegranymi? Niektórych tak, ale wkładanie do jednego wora wszystkich jak leci, byłoby swego rodzaju nadużyciem. Jako wielki przegrany jawi się kandydat na prezydenta, były poseł Lech Kołakowski. Startował na prezydenta po raz trzeci i po raz trzeci przegrał. Ale największą porażką Komitetu Wyborczego Wyborców Lecha Antoniego Kołakowskiego jest fakt, że kandydujący na radnych nie zdobyli ani jednego mandatu w Radzie Miasta. To porażka nie tylko lidera ale i całego zespołu.

Kolejni przegrani to radni mijającej kadencji, którzy bezskutecznie ubiegali się o ponowny wybór. To: Marek Dworakowski, Marianna Jóskowiak, Andrzej Korytkowski, Tadeusz Kowalewski, Artur Nadolny i Stanisław Oszkinis. Do tego grona dodam jeszcze radnego kilku kadencji Zbigniewa Prosińskiego, który de facto do Rady Miasta nie startował, ale ubiegał się o mandat do sejmiku. Tam poległ.

Powyborczy podział mandatów wygląda następująco: PiS – 8, KO -5,  KWW Mariusza Chrzanowskiego – 5, KWW Dariusza Domasiewicza – 5. Sesja, na której ukonstytuuje się nowa rada, planowana jest w maju.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *