Wojtkowski czy Konopka?

Wprawdzie do wyborów samorządowych zostało jeszcze ponad dwa miesiące, ale w kuluarowych kręgach rozgrywa się prawdziwa układanka. I nie mam tu na myśli pasjansa, karcianej układanki, a samorządowe tworzenie list kandydatów, ubiegających się o mandat radnego.

W Łomży okręgów wyborczych mamy cztery. Tu i ówdzie da się usłyszeć, że swoje listy utworzyło już Prawo i Sprawiedliwość, kierowane od niedawna przez wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia. Z mojego rozeznania wynika, że liderami mają być przede wszystkim radni obecnej kadencji: Wiesław Grzymała – przewodniczący  Rady Miejskiej (okręg nr 3), dr Krzysztof Sychowicz (okręg nr 4), Mariusz Tarka (okręg nr 2) oraz spoza rady – wiceprezes ŁKS-u Łomża Adrian Gołaszewski (okręg nr 1).

Póki co nie wyłonił się żaden kandydat na prezydenta z partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a jak zapowiedział wicemarszałek – łomżyński PiS ma wspierać w wyborach obecnie urzędującego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. To byłoby całkiem rozsądne i najpewniej tak się stanie, bo marszałek Olbryś należy do tych osób, które obietnic dotrzymują.

Finalizowane podobno są też listy wspomnianego prezydenta Chrzanowskiego, który – jak zapowiedział – zamierza ubiegać się o trzecią kadencję startując z własnego komitetu. Podobnie zresztą jak w 2018 roku. Na marginesie, uważam, że to bardzo dobra decyzja, a powodzenie byłoby zwieńczeniem jego dotychczasowych działań.

Z różnych źródeł dochodzą informacje, że w tej talii nie wszystkie karty są jeszcze ułożone. Chodzić podobno ma o okręg wyborczy nr 4. A o miano ASA, czyli „jedynki” na liście, rywalizują dwa nazwiska: obecny radny Andrzej Wojtkowski (w 2018 roku wszedł z list Przyjaznej Łomży) oraz prezes SM Perspektywa Leszek Konopka (mąż śp. Alicji Konopki, przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży).

Rozmowy mają trwać, karty leżą na stole, a odpowiedź na pytanie postawione w tytule wydaje się być jeszcze nierozstrzygnięta.

Fot. lomza.pl

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

9 komentarzy

 1. kasztelan
  26 stycznia, 2024
  Reply

  Leszek

 2. Krisu
  26 stycznia, 2024
  Reply

  Konopka bez problemu wejdzie,, jego ludzie znają tam. Z perspektywy byłby dobra perspektywa ;)))

 3. Kosiarz
  26 stycznia, 2024
  Reply

  Lista spokojnie może zawalczyć o dwa mandaty. Wejdą i Leszek i Andrzej, więc nie ma o co kopii kruszyć.

 4. Krisu
  26 stycznia, 2024
  Reply

  No ale prestiż tej jedynki.Pewno o to chodzi

 5. Verter
  26 stycznia, 2024
  Reply

  pan Konopka powinien być Nr 1 trzeba myśleć pragmatycznie zbierze więcej głosów

 6. gerard
  26 stycznia, 2024
  Reply

  Czy jest tu ktoś kto popiera Wojtkosia?

 7. renka
  26 stycznia, 2024
  Reply

  Ja popieram, mieszka na moim osiedlu

 8. jaja
  27 stycznia, 2024
  Reply

  aby korytek banaowiec nie wszedł do rady

 9. Obserwator gwiazd
  28 stycznia, 2024
  Reply

  Pan Konopko ? To żart ? Jego zarządzanie spółdzielnią woła o pomstę do nieba! Odporny na krytykę z której nic nie wynosi, ludzie nie zostawią na nim suchej nitki. Z całym szacunkiem, jestem na NIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *