Grzymała…? Raczej tak. Wiceprzewodniczącym Konopka

Do inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji zostały już godziny. W poniedziałek 6 maja ślubowanie złoży prezydent Mariusz Chrzanowski oraz 23 radnych. Odbędą się też wybory prezydium rady. I to chyba najbardziej elektryzuje śledzących lokalną politykę mieszkańców.

Niedawno pisaliśmy, że praktycznie wszystko jest już przesądzone i przewodniczącym najpewniej ponownie zostanie Wiesław Grzymała. Według moich ostatnich informacji to wcale nie jest jeszcze pewne… ale raczej tak powinno być. Dlaczego raczej? Ano dlatego, że łomżyńskie Prawo i Sprawiedliwość jest mocno podzielone. Zresztą tak było, jest i pewnie jeszcze długo będzie. Brakuje tam jednomyślności i podobno nie wszyscy chcą „pszczelarza” (jak nazywany jest przez niektórych Grzymała) na głównym stanowisku w Radzie Miejskiej.

Przypomnę, że PiS wprowadził najwięcej, bo 8 radnych i wydaje się, że na ten moment to ta partia będzie chciała rozdawać karty. Po 5 radnych wprowadziła Koalicja Obywatelska, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Chrzanowskiego oraz będąca w opozycji Przyjazna Łomża.

W prezydium, jako wiceprzewodniczący rady, ma zasiąść Leszek Konopka, prezes SM Perspektywa, startujący w kwietniowych wyborach z komitetu prezydenta Chrzanowskiego.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

2 komentarze

 1. forever
  5 maja, 2024
  Reply

  myslę,ze towarzysz Wieslaw się nadaje a nie jakis piotrus

 2. Grzesiu
  5 maja, 2024
  Reply

  a co rani armani ma chęć??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *