Bez większości w sejmiku. W sondażach idą na remis

Podczas codziennego przeglądu prasy, który zawsze robię przy porannej kawie, natrafiłem na wyniki sondaży socjologa Marcina Palade, który opublikował je na platformie X. Według nich 14 miejsc w sejmiku województwa podlaskiego przypadnie dla Prawa i Sprawiedliwości, 6 dla Koalicji Obywatelskiej, 9 dla Trzeciej Drogi i jeden dla Konfederacji.

Jeżeli taki stan rzeczy potwierdziłby się podczas wyborów samorządowych, to większości w sejmiku nie miałoby ani PiS, ani połączone KO oraz Trzecia Droga. Wówczas decydować będzie Konfederacja. Jeżeli przyłączy się do KO i Trzeciej Drogi to PiS będzie grzał ławy opozycji. 

Ciekawie byłoby, gdyby Konfederacja połączyła siły właśnie z Prawem i Sprawiedliwością. Wówczas mandaty rozłożyłyby się po równo – 15:15. Byłby swoisty pat. A co będzie jeżeli Konfederacja nie stworzy koalicji z żadną opcją i będzie odgrywać rolę wiecznie niezdecydowanej panny do wzięcia? Taki scenariusz także jest możliwy.

Co przyniesie rzeczywistość, zobaczymy. Wybory samorządowe zaplanowane są na 7 kwietnia.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *