Jak pączek w maśle

O tym, że Maciej Borysewicz został prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dowiedziałem się jeszcze tego samego dnia robiąc zakupy w trakcie powrotu z pracy do domu. Sytuację komentowali dwaj panowie. Brzmiało to mniej więcej tak:

–   Wie pan, wygląd prezesa to on już ma, a i wodę też lać potrafi. Będzie się tam czuł jak w domu, jak pączek w maśle…

O takim rozwoju sytuacji mówiło się na mieście od kiedy światło dzienne ujrzała nowo zawiązana koalicja w Radzie Miasta pomiędzy Obywatelskim Klubem Samorządowym z rodowodem z Platformy Obywatelskiej, a klubem prezydenta, obecnie bezpartyjnego, ale kojarzonego z Prawem i Sprawiedliwością, Mariusza Chrzanowskiego.

Ta niespodziewana koalicja zaskoczyła wielu, a niektórzy do dzisiejszego dnia nie wiedzą jak mają się odnaleźć w tej sytuacji. Głównie białostoccy platformersi, którzy chcą trzymać łapę na wszystkim i wszędzie jak województwo długie i szerokie. Tymczasem Łomża pokazała „wała” czyli tak zwany „gest Kozakiewicza” i potwierdziła stare polskie porzekadło, że szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie.

Co do Macieja Borysewicza i jego prezesury w MPWiK-u to w mojej ocenie rzecz się ma następująco. Z wykształcenia jest prawnikiem, a to duży plus. Ma też wieloletnie  doświadczenie kierowania zespołem, a praca w MPWiK-u nie jest mu obca. Ma też bogate doświadczenie samorządowe, co w sytuacji kierowania spółką miejską jest dodatkowym atutem. Pozostaje specyfika samej firmy i profilu jej działania. Ale od czego są zastępcy i kierownicy działów? To element, który trzeba odpowiednio poskładać jeżeli się chce, aby firma działała jak należy…

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

4 komentarze

 1. Bogumił
  5 lutego, 2024
  Reply

  Proszę nie rozśmieszać Społeczeństwa- jak w filmie u Barei

 2. Lomzyk
  5 lutego, 2024
  Reply

  Czyli dalej będą przyłącza robić w godzinach pracy?

 3. Koniec walenia w balona
  6 lutego, 2024
  Reply

  No za tego prezia ze zdwojoną mocą

 4. Zofia
  6 lutego, 2024
  Reply

  Po czynach ich poznacie. Dajmy się wykazać nowemu prezesowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *