Niepewność radnego Nadolnego

Z poparcia jakiego komitetu będzie ubiegał się o ponowny mandat Artur Nadolny? Czy wystartuje jako kandydat Platformy (Koalicji) Obywatelskiej, z którą jest związany poprzez Obywatelski Klub Samorządowy? Wydaje się, że to nie takie oczywiste.

Sylwetki Artura Nadolnego nie trzeba specjalnie przedstawiać naszym Czytelnikom. Dość precyzyjnie zostało to zrobione w grudniowym felietonie „(PO)Parcie Nadolnego”. W skrócie, w 2018 roku Nadolny dostał się do rady z komitetu wyborców prezydenta Chrzanowskiego, później zrobił coś dziwnego i zaczął jechać po „bandzie”, otwarcie krytykując gospodarza miasta. W 2022 roku nie poparł go na sesji absolutoryjnej, wcześniej był przeciw skrojonemu przez niego projektowi budżetu miasta. W radzie przeszedł do Obywatelskiego Klubu Samorządowego (patrz Platforma Obywatelska).

Od tamtego czasu sporo wody w Narwi upłynęło i niejedna odwilż przyszła. Jak pokazuje historia, w polityce barwy zmieniają się niczym w przyrodzie. Coś co jest czarne może stać się białe i na odwrót. Przerabialiśmy to niejednokrotnie.

Dochodzimy do sedna sprawy, czyli wyborów. Jesteśmy od nich o krok, a z mojego rozeznania wynika, że Nadolnego nie ma na dzień dzisiejszy na listach żadnego z komitetów. Przymiarki były, ktoś coś mówił o powrocie na „stare śmieci”, były i w Prawie i Sprawiedliwości, proponowane miejsce jednak odległe. Ostatnio radny OKS-y był łączony z Dariuszem Damasiewiczem z Przyjaznej Łomży.

W tym wszystkim ktoś słusznie zwrócił uwagę…przecież Nadolny działa z ludźmi z PO, tworzy z nimi klub w Radzie Miejskiej. To czego tu szukać? Odpowiedź jest prosta: do kandydowania z list ugrupowania Donalda Tuska ponoć mu nie śpieszno i to ma być ostateczność.

Przypomnę, że okręgiem wyborczym Artura Nadolnego jest „czwórka”, czyli Perspektywa. Tam, jak już pisaliśmy, rozgrywała się walka o lidera list komitetu „prezydenckiego” i na ostatniej prostej obecny radny Andrzej Wojtkowski wyprzedził prezesa SM Perspektywa Leszka Konopkę. Ten z „dwójki” nie skorzystał i jeżeli nic się nie zmieni, to będzie otwierał listę Platformy Obywatelskiej.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

8 komentarzy

 1. Partycja
  3 lutego, 2024
  Reply

  Podobno start Wojtkowskiego nie jest taki oczywisty. Mówi się że wystartuje razem z Kołakowskim.

 2. Tobiasz322
  3 lutego, 2024
  Reply

  Pati, to byłoby grube,a skad masz info??

 3. Tobiasz322
  3 lutego, 2024
  Reply

  Wojtkowski wszedł nie z Przyjaznej w 18?

 4. Partycja
  3 lutego, 2024
  Reply

  Tobi tak słyszałam że sprawdzonego źródła. Nie wiem czy Panu Garlickiemu nie obiecano tam jedynki od Chrzanowskiego.

 5. gff
  4 lutego, 2024
  Reply

  kolek raczej nie bedzie kandydowal..bez szans tylko olbrys

 6. Rozgrywający
  4 lutego, 2024
  Reply

  Grał, Grał i się ograł

 7. Pioter
  4 lutego, 2024
  Reply

  Powinien wystartować w gminie, nie miałby już problemu z udawaniem takie tam bla bla bla

 8. Pączek
  6 lutego, 2024
  Reply

  nasz klaun, zakochany klaun, on ma takie czułe serce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *