Jazz – muzyka ludzi wolnych, wolność miłujących

W ostatni weekend listopada w Łomży ponownie pełnymi akordami wybrzmiał jazz. Po raz szesnasty, staraniem muzyka jazzowego, ale też nauczyciela muzyki i gry na wielu instrumentach Mirosława Dziewy i jego przyjaciół, w mieście odbył się Novum Jazz Festival.

To wydarzenie, o którym mówi się w wielu zakątkach świata, na które też zjeżdżają wykonawcy nie tylko z Polski. Jego ideą główną jest stworzenie przestrzeni do prezentowania młodych wykonawców jazzu, muzyków ale też i wokalistów, w ramach konkursu Nowa Nadzieja Jazzu.

Drugim filarem festiwalu jest każdorazowo koncert jazzmanów z najwyższych światowych półek. W tym roku do Łomży zjechał gitarzysta Mike Stern z żoną Leni, także gitarzystką. We wcześniejszych edycjach festiwalu do Łomży zjeżdżały takie gwiazdy jak: kontrabasista Mike Parker, gitarzysta Ed Cherry, grający na klawiszach Mitchel Forman, pianista jazzowy Dave Kikoski czy saksofonista Jan Ptaszyn Wróblewski.

Pasja i chęć dzielenia się nią to motor zdolny napędzić dużą maszynerię. W Łomży są ludzie zdolni do czynienia dużo dobra w wielu przestrzeniach. Mirku, dzięki. Łomża jest OK.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *