Krajobraz powyborczy cd. Odwołają „niewybieralnego” Modzelewskiego?

Z dobrze poinformowanego źródła dowiadujemy się, że łomżyński radny sejmiku województwa podlaskiego Piotr Modzelewski, który między innymi pełni funkcję przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, ma niebawem zostać z niej odwołany. Podobno wniosek w przedmiotowej sprawie został złożony.

Czy decyzja jest już podjęta, tego nie wiemy. Samego wniosku też nie czytaliśmy, natomiast na mieście mówi się, że słaby wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Łomży w ostatnich wyborach parlamentarnych, to też efekt braku lub niewystarczającej tak zwanej pracy u podstaw pana przewodniczącego, czyli mobilizacji elektoratu i przekonywanie, że nawet najlepszy kandydat z Ząbek, Białegostoku, Suwałk czy nie przymierzając Grajewa, to nie to samo co kandydatka, czy nawet kandydat z krwi i kości z Łomży.

Aż ciśnie się do głowy przysłowie – cudze chwalicie… i tak dalej. Wyborcy głosujący na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej jakby hołdowali zgoła innym zasadom. Widać to szczególnie gdy zestawimy ze sobą kilka liczb i porównamy procentowo. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w Łomży na kandydatów tej partii oddali 13.645 głosów, w tym na łomżyniaków, Bogumiłę Olbryś i wspomnianego Piotra Modzelewskiego – 5.623 głosy. To raptem 41,2% wyborców Pis-u, których możemy nazwać lokalnymi patriotami. Blisko 60% wybrało „cudze”. Wyborcy Koalicji Obywatelskiej w Łomży oddali 7.825 głosów, w tym na kandydatkę z Łomży – 6.023 głosy. To blisko 77% wszystkich głosów z Łomży.

Krytycy przewodniczącego Piotra Modzelewskiego wspominają też przedwyborczą wizytę w Łomży premiera Mateusza Morawieckiego. Jej zorganizowania podjął się przewodniczący Modzelewski. Efekt nie powalił. Raczej odwrotnie. Jak opowiadał jeden ze szczęśliwców, któremu udało się wejść do Hali Kultury na spotkanie z premierem, przed wejściem do hali panował jeden wielki chaos, ludzie byli zdezorientowani, nie wszyscy zostali też wpuszczeni.

Popatrzmy też na indywidualny wynik wyborczy przewodniczącego struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości. W Łomży głosowało na niego 1.337 wyborców. Co prawda cztery lata wcześniej w wyborach do Sejmu zebrał w Łomży 680 głosów, to blisko połowę mniej. Ale nawet przy założeniu takiego postępu geometrycznego szanse na zdobycie mandatu poselskiego za kolejne cztery lata są raczej nikłe.

Warto jeszcze wspomnieć o starcie Modzelewskiego w wyborach samorządowych w 2014 roku, gdy był kandydatem na radnego Miasta Łomża. Wówczas również nie zdobył wystarczającego poparcia, uzyskując 201 głosów…

Wracając do funkcji przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, ta ma przypaść w udziale obecnemu wicemarszałkowi województwa podlaskiego Markowi Olbrysiowi. Czy tak się stanie? Dowiemy się już niebawem. W każdym razie wielu uważnych czytelników naszego bloga lomzaOK.pl zgodnie przytakuje, że dobrze byłoby gdyby jednak leciał z nami pilot.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

10 komentarzy

 1. Anonim
  1 grudnia, 2023
  Reply

  Piotrunia

 2. grzes
  2 grudnia, 2023
  Reply

  myślę,że mareczek olbrys będzie teraz szefem struktur a piotrus niech startuje do rady i sie wykaże a nie mysli o prezydenturze

 3. wiesiek
  2 grudnia, 2023
  Reply

  marek to idealny kandydat na szefa struktur, lepszy on niz piotrusie.duzo się mówi w miescie,że będzie kandydował na prezydenta

 4. Mieszkaniec
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Super szefem struktur PiS zostanie P. Marek Olbrys

 5. Obserwator
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Radny Modzelewski cudem dostal sie do sejmiku po sierci K. Morawieckiego.piotrus byl nie wybieralny a teraz zdradil PiS Wstyd modzelewski tylko kariera i kasa Teraz bedzie dzialal zBiedroniem

 6. Byly radny
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Modzelewski ty zdrajco nalezales do P iS dla kasy cimniaku

 7. Jola
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Młodzież powinna się uczyć zawodu żeby móc żyć a nie oszukiwać i dryfować

 8. OHP
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Ten Modzelewski od hufca bral kase za nic

 9. Obywatel Łomży
  14 grudnia, 2023
  Reply

  Łomża się rozwija, za tym idą pieniądze. Przecież to co Łomża wyda na inwestycje, zostaje u NAS, w Naszym mieście. Niesamowicie zmieniła się nasza okolica na przestrzeni lat i warto zrozumieć, że właśnie w taki sposób działa większość miast w Polsce. Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, nie wspomnę o Lublinie czy Krakowie- zadłużenie tych miast jest dużo większe i nadal te miasta się rozwijają. Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy powtarzają oklepane teksty. Mamy za sobą trudny okres- Covid, wojna tuż za rogiem. Potrzebne są wszelakie inicjatywy Włodarza miasta, aby ludzie po prostu się rozerwali i dostosowali atrakcje pod siebie. Do wyboru do koloru. Zacznijmy patrzeć w przód, a nie w tył!

 10. Stary PiS
  15 grudnia, 2023
  Reply

  Modzelewskim wiatr wieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *