Miasto z nowym pomysłem na „Domek Pastora”

Z tej wiadomości na pewno ucieszą się przyszli nowożeńcy. Na jednym z łomżyńskich portali możemy przeczytać o planach miasta na renowację i zmianę funkcjonalności „Domku Pastora”. Za jakiś czas ma tam powstać Urząd Stanu Cywilnego. Coś dla siebie znajdą też organizacje pozarządowe.

Jak pisze portal – „Miasto ma  już dokumentację projektową z pozwoleniem na budowę, a wszystko zostało uzgodnione z konserwatorem zabytków. (…)Na potrzeby USC ma zostać zaadaptowany parter budynku przy ul. Krzywe Koło 1. Znajdą się tam sala ślubów, poczekalnia, archiwum, pomieszczenia biurowe orazsocjalne. Prace na zewnątrz obejmą aranżację ogrodu, tak, żeby śluby mogły być udzielane także w nim oraz żeby można było na zewnątrz wykonać sesję zdjęciową. Swoje miejsce znajdą tam też organizacje pożytku publicznego”.

Dowiadujemy się, że koszt całej renowacji ma wynieść 700-800 tys. zł oraz, że miasto ma się ubiegać na nią o dofinansowanie zewnętrzne. Muszą też być zabezpieczone środki własne w budżecie. Zapewne będą o tym decydowali już radni nowej kadencji.

Podsumowując, bardzo dobra inicjatywa władz miasta, na czele z prezydentem Chrzanowskim.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *