Pic na wodę fotomontaż, czyli ściema Kołakowskiego

Na jednym z łomżyńskich portali internetowych ukazał się obszerny wywiad z byłym posłem, a obecnie kandydatem w wyborach na prezydenta Łomży Lechem Kołakowskim. Przez pierwsze około 20 minut były poseł stara się przekonać widzów i słuchaczy, jak to mozolnie i z całym oddaniem poświęcał się przez wszystkie lata zasiadania w ławach poselskich sprawom Łomży, regionu i mieszkańcom ziem obu.

Nie będę się zbyt długo rozpisywał o przebiegu rozmowy, choć punktów zaczepienia trochę jest i może będzie jeszcze okazja wrócić do nich innym razem, zatrzymam się przy wątku traktującym o nieobecności Lecha Kołakowskiego na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dla wielu było to zaskoczeniem bowiem Kołakowski mandat poselski sprawował przez pięć kadencji. Zawsze jako poseł Prawa i Sprawiedliwości. A tym razem nawet nie dano mu wystartować z listy PiS-u.

Sam zainteresowany w rozmowie przyznaje, iż nie dostał odpowiedzi na pytanie, czyja to była decyzja, że nie znalazł się w tym gronie, a jako punkt ciężkości, który miał jego zdaniem zaważyć w tej sprawie, wskazuje brak zachowania dyscypliny klubowej w głosowaniu dotyczącym uchwały zwanej „piątka dla zwierząt”. Pisaliśmy o tym na naszym blogu we wpisie „Kołakowski już zdrowy?”, a ustawę głosowano na przełomie lata i jesieni 2020 roku.

Kołakowski był jednym z 75. parlamentarzystów, którzy głosowali przeciw ustawie, na której zależało Kaczyńskiemu. W gronie tych osób aż 18 to byli posłowie i posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Oto oni: Jan Krzysztof Ardanowski, Katarzyna Czochara, Anna Maria Siarkowska, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Lech Kołakowski, Henryk Kowalczyk, Jerzy Małecki, Kazimierz Moskal, Jacek Osuch, Tomasz Rzymkowski, Krzysztof Szulowski, Piotr Uruski, Piotr Uściński, Marek Wesoły i Bartłomiej Wróblewski.

Mamy kolejną kadencję i ja sprawdzam – Ilu z tych posłów i posłanek ponownie zasiada w Sejmie reprezentując Prawo i Sprawiedliwość? 10! Słownie „dziesięcioro”! Kto to? Oto oni: Jan Krzysztof Ardanowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Agnieszka Górska, Henryk Kowalczyk, Jacek Osuch, Piotr Uruski, Piotr Uściński, Marek Wesoły i Bartłomiej Wróblewski. Czy to przypadek, że prezes im darował winy? Tego nie wiem i szczerze mówiąc guzik mnie to obchodzi.

Czy to przypadek, że w tym gronie nie ma Lecha Kołakowskiego? Logiczne, że nie, bowiem jego nawet nie wystawiono do wyborów. Dlaczego? Bo raczej nie za sprzeciw w głosowaniu nad „piątką dla zwierząt”…

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

6 komentarzy

 1. Kaminiak
  9 lutego, 2024
  Reply

  To miernota, nic nie załatwił dla Łomży. Krynicka już więcej załatwiła dla miasta przez jedną kadencję poselska niż ten miernota przez tyle kadencji. Najlepiej jako poseł sprawdził się Mieczysław Czerniawski. Dzięki niemu zawdzięczamy uczelnię i wiele innych inwestycji

 2. Byłam, widziałam i słyszałam
  9 lutego, 2024
  Reply

  Oczywiście, że nie otrzymał miejsca, ale to nie za głosowanie nad piątką, ale za to, co zrobił w PiS-ie w Łomży i w Zambrowie. Dzięki działalności szanownego posła powstało kilka odłamów PiS w regionie łomżyńskim, Oszukał samego Kaczyńskiego, gdy już był wybrany przez zarząd PiS, na kolejna kadencję, Mariusz Chrzanowski przedstawiając kandydaturę p. Muzyk. …
  W Zambrowie okazał się zdrajcą, bo wszedł w koalicję (z częścią radnych z listy PiS) z wrogiem PiS-u, czym osłabił na długie lata zambrowski PiS , Warto współpracować z takim działaczem?

 3. gff
  9 lutego, 2024
  Reply

  a jak tam sprawa z wizami???cos w tym temacie wiadomo??

 4. gff
  9 lutego, 2024
  Reply

  a kwestia pobierania duzych srodkow jako doradva banku,cos wiadkko więcej???

 5. gfgggg
  9 lutego, 2024
  Reply

  kolek niewypal ,ba jego mk
  iejscy bym jue rezykowal a tak sam się wystawia

 6. gfgggg
  9 lutego, 2024
  Reply

  tlko chrzan kolek i domestis juz dzjekujemy.

  oglisili sie ,ze juz ptezydencia tu bedzie klOs
  i

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *