Piotr Modzelewski na aucie

To już pewne. Z naszych ustaleń wynika, że Piotr Modzelewski przestanie być pełnomocnikiem łomżyńskich struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości. W jego miejsce ma być powołany Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje, które podawaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia.

W felietonie “Krajobraz powyborczy cd. Odwołają „niewybieralnego” Modzelewskiego?” pisaliśmy między innymi o tym, że słaby wynik wyborczy jaki uzyskało w Łomży Prawo i Sprawiedliwość w październikowych wyborach parlamentarnych, to też efekt braku lub niewystarczającej tak zwanej „pracy u podstaw” pełnomocnika Piotra Modzelewskiego. Nie zachwycił też indywidualny wynik Modzelewskiego, który w tychże wyborach kandydował na posła. W Łomży zebrał raptem 1337 głosów.

Ponadto Piotr Modzelewski jako radny sejmiku województwa podlaskiego reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, jako jedyny z grona radnych PiS, głosował na piątkowej nadzwyczajnej sesji sejmiku za odwołaniem marszałka województwa Artura Kosickiego. Wniosek o odwołanie marszałka, a tym samym całego zarządu województwa, złożyli na październikowej sesji radni Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wniosek radnych opozycyjnych nie uzyskał wymaganej większości. Artur Kosicki i pozostali członkowie zarządu województwa dalej piastują swoje funkcje.

Potwierdza się też podana wcześniej na naszym blogu informacja, że w miejsce Piotra Modzelewskiego pełnomocnikiem struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości w Łomży będzie Marek Olbryś.

To doświadczony samorządowiec, wieloletni radny sejmiku województwa podlaskiego, obecnie wicemarszałek województwa. Jest też doświadczonym menadżerem. Zanim rozpoczął pracę w zarządzie województwa był dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

4 komentarze

 1. Stary PiS
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Ale wstyd Modzelewski poszedł do PiS po kasę

 2. Stary PiS
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Modzelewski wstyd ty gamo

 3. Temu
  7 grudnia, 2023
  Reply

  Skąd informacja, że głosował przeciwko PIS, skoro głosowanie było tajne ? Oj redaktorzyno kiepski artykuł, pełen kłamstw.

 4. Obywatel Łomży
  14 grudnia, 2023
  Reply

  Łomża się rozwija, za tym idą pieniądze. Przecież to co Łomża wyda na inwestycje, zostaje u NAS, w Naszym mieście. Niesamowicie zmieniła się nasza okolica na przestrzeni lat i warto zrozumieć, że właśnie w taki sposób działa większość miast w Polsce. Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, nie wspomnę o Lublinie czy Krakowie- zadłużenie tych miast jest dużo większe i nadal te miasta się rozwijają. Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy powtarzają oklepane teksty. Mamy za sobą trudny okres- Covid, wojna tuż za rogiem. Potrzebne są wszelakie inicjatywy Włodarza miasta, aby ludzie po prostu się rozerwali i dostosowali atrakcje pod siebie. Do wyboru do koloru. Zacznijmy patrzeć w przód, a nie w tył!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *