Prawie 4 tysiące podpisów na radnych Chrzanowskiego

KWW Mariusza Chrzanowskiego zarejestrował listy kandydatów na radnych w wyborach samorządowych, które czekają nas 7 kwietnia. LIderem w okręgu 3 jest sam Mariusz Chrzanowski, który startuje również w wyborach na prezydenta miasta, ubiegając się tym samym o drugą reelekcję. Na wymaganą ilość 600. podpisów na liście poparcia Komitetu Wyborczego Wyborców, ekipa obecnego prezydenta zebrała prawie 4 tysiące – najwiecej ze wszystkich komitetów.

Prezentując listy i przedstawiając kandydatów w okręgach Mariusz Chrzanowski powiedział:

– Takie jest nasze miasto. Przez ostanie lata zrealizowaliśmy szereg inicjatyw inwestycyjnych czy społecznych. Mamy pomysły na kolejne ważne projekty, ale aby były one urealnione potrzeba ludzi kreatywnych, dla których na pierwszym miejscu jest nasze miasto Łomża. Tym się kierujemy.

Podczas  kampanii wyborczej do dyspozycji każdego, kto chciałby włączyć się w działalność komitetu czy przedstawić ciekawe pomysły dotyczące miasta, dostępny jest adres mailowy: wybieram@mariuszchrzanowski.pl . Podany adres służy również do kontaktu z mediami.

Termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych mija w poniedziałek, 4 marca o godzinie 16:00.

Kandydaci na radnych Łomży z list KWW Mariusza Chrzanowskiego:

Okręg 1: Andrzej Grzymała. Marek Borawski, Karolina Jałbrzykowska-Szabłowska, Henryka Dąbrowska, Regina Kijewska, Małgorzata Bernatowicz, Krzysztof Cieśliński.

Okręg 2: Ireneusz Waldemar Cieślik, Wojciech Klimaszewski, Małgorzata Brzezińska, Angelika Obrycka, Marcin Łebkowski, Marta Wojewoda, Jarosław Kaja.

Okręg 3: Mariusz Chrzanowski, Marcin Dębek, Ewa Joanna Jaworowska, Zofia Klawinowska, Amadeusz Juliusz Szeligowski, Ewa Katarzyna Czetwertyńska, Marta Kopeć, Robert Wierciszewski, Marcin Grodzki.

Okręg 4: Andrzej Wojtkowski, Leszek Andrzej Konopka, Izabela Nowakowska-Nerowska, Robert Grzymała, Maria Katarzyna Chojnowska, Marcin Dziekoński, Rokana Beata Zakrzewska, Piotr Pawłowski.

Komentarz:

7 kwietnia wybierzemy 23. przedstawicieli, którzy będą nas reprezentować przez następne 5 lat w Radzie Miejskiej. Tego samego dnia rozstrzygnie się też pierwsza tura wyborów na prezydenta miasta. Jest taka możliwość, że druga tura nie będzie potrzebna. Wystarczy, że jeden z kandydatów otrzyma w dniu głosowania ponad 50% ważnych głosów mieszkańców. Z gospodarskiego punktu widzenia to byłoby dobre rozwiązanie, generujące oszczędności nie trzeba byłoby przeprowadzać za dwa tygodnie drugiej tury. Prawdopodobieństwo, że tak się może stać jest tym większe im mniejsza jest ilość kandydatów ubiegających  się o najważniejszy urząd w mieście. Na razie wiemy o trzech kandydatach. Ostateczną ich ilość poznamy 14 marca p0 godzinie 16:00. Wówczas minie termin zgłaszania komisji wyborczej kandydatów na prezydenta miasta.

Fot. KWW Mariusza Chrzanowskiego 

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

Jeden komentarz

  1. mieszkaniec
    5 marca, 2024
    Reply

    Mieszkańcy chętnie popierają Mariusza Chrzanowskiego, co widać po ilości zebranych podpisów. Te 4 tysiące podpisów robi wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *