W Platformie jak w ruskiej armii?

„Pуки на швах и вперед”. Tym, co języka naszych odwiecznych nieprzyjaciół nie znają, a cyrylica też im raczej obca, tłumaczę – ręce na szwy i do przodu. To takie powiedzenie obrazujące rygor, jakim charakteryzuje się ruska armia. Nie ważne, co myślisz, ważne byś wykonywał polecenia, wujaszek Wania i tak ma rację. A nie próbuj robić po swojemu, ani nawet mówić głośno tego co myślisz. A najlepiej nie myśl. Kolektyw zrobi to za ciebie.

Do czego nawiązuję? Do zapowiedzi unieważnienia uchwały, podjętej przez Radę Powiatu Miasta Łomża PO RP w sprawie udzielenia poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Mariuszowi Chrzanowskiemu. Niedawno obradowali „wielcy” tego województwa czyli Zarząd Regionu PO RP. Jednym z tematów spotkania było omówienie sytuacji na łomżyńskim podwórku lokalnej Platformy i odniesienie się do podjętej uchwały. Oficjalnego stanowiska jaszcze nie ma, ale umyślni z forpoczty już puścili wici, że ma być uchylona.

Skoro ma być uchylona, to dlaczego jeszcze nie jest uchylona? Moment do tego był odpowiedni. Czy na coś liczą tęgie głowy z Białegostoku i garstka niereformowalnych z Łomży z JP na czele (nie mylić z kimkolwiek innym)? Jeżeli tak, to na co? A może sami siebie chcą wykreować na legendarnego Ordona i zapowiadają bronienie uległej, łomżyńskiej PO niczym reduty, wzorem wspomnianego bohatera z twórczości Adama Mickiewicza? Nawiasem mówiąc w końcu Ordon redutę wysadził w powietrze. Taki omen na niekoniecznie dobrą wróżbę?

Ilustracja: freepik.com

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

2 komentarze

 1. dagf
  20 lutego, 2024
  Reply

  Chrzanowski dziala widac pis i po chca go popuerac to dobrze

 2. ggg
  20 lutego, 2024
  Reply

  paczek i serdel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *