Wazelina radnego Domasiewicza

Przeglądałem ostatnio prywatne archiwa starszego kolegi, który pisaniem różnych rzeczy zajmował się zawodowo. W ręce, nie po raz pierwszy zresztą, wpadł mi kajet z wycinkami gazet i odręcznie wypisanymi hasłami z epoki słusznie minionej.”Takie bzdury, którymi mydlono ludziom oczy i mieszano w głowach, że kilka zacytuję: “Naród z Partią, Partia z Narodem”, „Pracując dla kraju pracujesz dla siebie”. Na jednej z kartek przyklejone zdjęcie, czarno białe, tylko takie wtedy robiono, a na nim pochód pierwszomajowy. Idzie grupa prowadzona przez dwóch junaków trzymających transparent z napisem „Kroczem do Socjalizmu” (można się uśmiać:)).

Wzrok mój przykuło też hasło „Dzień bez wazeliny, dniem straconym dla partii”. Cała ta sytuacja stanęła mi przed oczami, gdy przysłuchiwałem się nagraniom z ostatniej sesji Rady Miejskiej, w szczególności, gdy dyrektor Teatru Lalki i Aktora Jarosław Antoniuk, którego pozdrawiam serdecznie, występując przed szanownym gremium dziękował za zaangażowanie tym wszystkim, którzy przez kilka ostatnich lat aktywnie i skutecznie czynili starania, by łomżyński teatr został wpisany na listę tych placówek kultury, które są współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tych w skali kraju jest ponad dwadzieścia, z czego w Łomży dwie. Obok Teatru Lalki i Aktora, także Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego. Umowa maksymalnie mogła być zawarta na trzy lata, z możliwością przedłużenia. I tak została zawarta, a współprowadzenie wiąże się ze współfinansowaniem.

Dyrektor Antoniuk zaznaczył, że to chyba jedyny przypadek w kraju, by Ministerstwo współprowadziło dwie instytucje kultury w jednym mieście. Wskazał w tym miejscu na aktywność lokalnych władz, które współdziałały od początku z kierownictwem teatru by pozyskać dofinansowanie z MKiDN. Podkreślił także, że cały proces rozpoczął się lata temu, kiedy jeszcze posłanką z Łomży była, obecna na sesji, Bernadeta Krynicka, i która w tej sprawie też wiele działała. No i się zaczęło.

O głos poprosił radny Domasiewicz i wskazał, żeby nie było, że pouczył, że Łomża ma w tej chwili jedyną posłankę, panią Alicję Łepkowską-Gołaś i dobrze byłoby, gdyby to nazwisko też pojawiło się w dyskusji, a on jest po rozmowie z panią poseł i może zapewnić, że o – tu cytat – “pana instytucję też zadba”. Jarosław Antoniuk, z wrodzoną sobie zręcznością, wytłumaczył gorliwemu radnemu, że prowadzenie teatru nie jest mu obce, a do polityki się nie miesza. I tak już trzydzieści lat. Jego pasją jest teatr.

Swoje dodał też prezydent Mariusz Chrzanowski wyrażając nadzieję, że jeszcze przyjdzie taki moment i w przedmiotowej kwestii będzie można także podziękować pani obecnej posłance. Umowa jest na trzy lata, z możliwością przedłużenia, jest pole do działania.

Nie wiem czy w tym miejscu pogratulować radnemu Domasiewiczowi nowej fuchy, że może został rzecznikiem pani poseł? A może czuł po prostu potrzebę zabłyśnięcia? A może radnemu Domasiewiczowi też znane jest hasło, że dzień bez wazeliny, dniem straconym dla partii?     

Przed nami kolejna sesja. Ciekawe czym teraz błyśnie ubiegłoroczny magister ekonomii. Może znajomością tej trudnej skądinąd dziedziny wiedzy, wszak sesja budżetowa. Już kiedyś pokazał, że liczenie mu nie obce, gdy próbował liczyć cukierki zjedzone w urzędzie…

Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Jednocześnie zastrzegają sobie możliwość usuwania komentarzy naruszających dobra osobiste.

5 komentarzy

 1. garlik
  13 grudnia, 2023
  Reply

  domestos to lubi też truskawki, chipsy i cukierki….
  masakra kto takich radnych wybiera????

 2. grzymalka
  13 grudnia, 2023
  Reply

  hehehh domestos …moze alicja go wezmie na swojego asystenta..chlop wie co robi…był w plaformie, siedział obok biedronia, chodzil za kolkiem i pisem, teraz holownia, to moze znowu plaforma???a moze lewica????

 3. Obywatel Łomży
  14 grudnia, 2023
  Reply

  Łomża się rozwija, za tym idą pieniądze. Przecież to co Łomża wyda na inwestycje, zostaje u NAS, w Naszym mieście. Niesamowicie zmieniła się nasza okolica na przestrzeni lat i warto zrozumieć, że właśnie w taki sposób działa większość miast w Polsce. Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, nie wspomnę o Lublinie czy Krakowie- zadłużenie tych miast jest dużo większe i nadal te miasta się rozwijają. Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy powtarzają oklepane teksty. Mamy za sobą trudny okres- Covid, wojna tuż za rogiem. Potrzebne są wszelakie inicjatywy Włodarza miasta, aby ludzie po prostu się rozerwali i dostosowali atrakcje pod siebie. Do wyboru do koloru. Zacznijmy patrzeć w przód, a nie w tył!

 4. artysta kombinator
  14 grudnia, 2023
  Reply

  Domas ciągle o tym zadlużeniu toz to przechodzi ludzkie pojecie jak mozna ciagle o tym samym gadac. Kazda sesja to pieprzenie o zadluzeniu . wez chlopie sie ogarnij zrob jakas inwestycje i zobaczymy i dlug zmaleje. już rzygac sie chce tymi twoimi ciaglymi atakami na sesjach. fu

 5. mieszkanie obserwator sesji
  14 grudnia, 2023
  Reply

  Radny Domasiewicz powinien udac sie do lekarza ,obserwujac to ma problem , napewno zjadl za duzo cukierków , ktorych nie sprzedał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *